koyun pöstekisi

  • POST0034
  • VAR
329,00
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü
  • Ücretsiz Kargo

EBATLAR: 

Kuzu postu ebatları: 60X90 cm. ile  65X105 cm. arasında değişmektedir.

Tek kuzu postu : 60 - 100  CM :: 0,6 metrekare :199 lira

2'li kuzu postu : 60 - 200 CM BOYLAMASINA..: 1,2 metrekare : 400 lira

4 'lü Kuzu postu : 100 - 200 CM : 2 metrekare  : 800 lira

6'lı Kuzu postu : 150 - 200 CM : 3 metrekare  : 1200 lira 

8'li Kuzu postu : 200 - 200 CM : 4 metrekare    : 1600 lira

10'lu Kuzu postu: 250 - 200 cm : 5 metrekare aralığındadır. : 2000 lira


Ebatlar yaklaşık olarak verilmiştir. net ölçü farlklılık gösterebilir.


Koyun postu tarihler boyunca insanlığın her zaman hayatında olan ve kullanılan bir malzeme olması sebebiyle tıp adamlarını, alanında başarılı sağlık kuruluşlarını ve üniversitelerin tıp okullarını koyun postunun insan sağlığına olan etkilerini araştırmaya sevk etmiştir. Bu araştırmalar halen dünyanın çeşitli tıp okullarında devam etmektedir. Bir süre öncede firmamızın katkıları ile ülkemizin en güvenilir, en saygın üniversitelerinden olan Ege Üniversitesi'nde de bu çalışmalar yürütülmüştür. Sonuçlar hep olumlu yöndedir. Dünyada yapılan araştırmalardan önce ülkemiz için son derece sevindirici bir araştırmaya imza atan Marmara Üniversitesi'nden Dr.Sezgi ÇINAR ve Yüksek Hemşire Nilay SAĞNAK hanımefendilerin yapmış oldukları "BASI YARALARININ ÖNLENMESİNDE HAVALI YATAK VE KOYUN POSTU UYGULAMALARININ ETKİNLİĞİ" isimli araştırmaya değinelim. "Kontrol grubunda havalı yatak kullanılmasına ve pozisyon değişimine karşın beş hastada, pozisyon değişimi yapılamayan dört hastada bası yarası gelişti. Havalı yatak kullanılması ve pozisyon değişiminin bası yarasını engellemede koyun postu kullanımı kadar etkili olamadığı saptandı. Buna göre; koyun postu uygulaması yatağa bağımlı hastalarda sürtünme ve tahrişi önleyerek, cildin hava almasını sağlayarak bası yaralarını önlemede %100 etkili olduğu söylenebilir. Bu araştırmanın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.

SONUÇ OLARAK; steroid/antienflamatuvar ilaç kullanımı ve ödem, bası yarası oluşumuna neden olan faktörlerdendir ve koyun postu doğal bir bası yarası önleme aracıdır. Yatağa bağımlı hastalarda ödeme yönelik önlemlerin alınması ve koyun postu kullanımının yaygınlaştırılması önerilmektedir.’’ Sadece AMERİKA'da bası yaralarının engellenmesi konusunda yılda iki milyar dolar harcama yapıldığı biliniyor. Tabii hemen hemen yatağa bağımlı tüm hastaların ve yaşlıların bu tür problemlerle uğraşırken çektikleri acıların maddi değerinin ölçülemeyeceğini de düşünmemiz gerekir.

CAMBRIDGE ÜNİVERSİTESİ TIP OKULU’NDA (LANCET) yapılan araştırma raporunda prematüre bebeklerin MEDİKAL KOYUN POSTU üzerinde yatırılmaları sonucunda, normal kuvözde yatırılan bebeklere oranla %60 daha çabuk geliştiklerinin tespit edildiği yazar. 

Yine başka bir araştımada CAMBRIDGE MATERNITY HOSPITAL (UK)’daki özel bebek bakım ünitesinde olan kuvözdeki bebeklerle ve ayrıca da evlerindeki 10 normal bebekle yapılan bir araştırma CAMBRIDGE ÜNİVERSİTESİ BEBEK BAKIM VE GELİŞİMİ GRUBU tarafından ortaya konulmuştur. DR. MARTIN RICHARDS ve STEPHAN SCOTT raporlarını aşağıdaki gibi özetlemişlerdir; 

"Küvözdeki 34 düşük doğum kilosuna sahip bebek düzenli olarak MEDİKAL KOYUN POSTU üzerinde ve pamuklu yataklarda normal şartlarda bakılmak üzere gelişigüzel ayrılmıştır. Bebekler iyileşince peryodik kilo artışları koyun postu gurubu açısından pamuk kontrol grubuna göre belirli bir yükseliş gösterdi. Hastalık periyodlarını da içeren tüm kilo artış tablolarında MEDİKAL KOYUN POSTU üzerinde yatan bebeklerin diğer gruptaki bebeklere oranla çok daha fazla geliştikleri ve kilo aldıkları tespit edildi."

Özel bakım ünitesindeki araştırmaya ek olarak, farklı ailelerin evlerinde yapılan araştırma ile aşağıdaki sonuç raporu özetinde araştırmacıların vardıkları sonuç; ‘prematüre bebekler üzerinde hastanede yapılan araştırmaya ek olarak evdeki normal bebekler üzerinde pilot bir araştırma yürüttük. Tespit edilen eşit sayıdaki bebek ailesinin bir bölümüne bebeklerine istedikleri sıklıkta kullanmaları için MEDİKAL KOYUN POSTU ile bebeklerin davranışlarını kaydedecekleri günlükler verdik. Normal şartlarda ve normal yataklarda bakılacak bebekler içinde aynı günlüklerden vererek bebeklerin günlük davranışlarını kaydetmelerini istedik. Bu araştırmaların kesin olan sonuçları da gösterdi ki ; MEDİKAL KOYUN POSTU üzerinde bakılan bebeklerle bu bakım süreci içerisinde post üzerinde bakılmayan bebeklerin tüm verileri karşılaştırıldıklarında, MEDİKAL KOYUN POSTU üzerinde bakılan bebekler DAHA AZ AĞLADILAR, DAHA ÇABUK UYUDULAR, DAHA ÇABUK YATIŞTIRILDILAR, DAHA AZ HASTALIK BELİRTİLERİ GÖSTERDİLER VE DAHA İYİ BESLENDİLER. Dolayısıyla gelişim tabloları ve kilo tablalarının gösterge trendi hep pozitif yönde yükseldi.’’ 

Araştırmanın bir bölümünde yapay elyaf, imitasyon yün battaniye veya pamuklu yataklar üzerine aşağıdaki gibi bir uyarı duyuruldu: 

"Yapay elyaf ve imitasyon yün altlıkları olan yataklı ünite üzerine bazı deneyimler edindik. Gördüklerimizin biri MEDİKAL KOYUN POSTU ile karşılaştırıldıkların da tamamen farklı, kaygan ve yatkın yumuşaklık derecesine sahipler ve bunların üzerinde yatan bebeklerin ciltleri bunların nemi emmemeleri sebebiyle ıslak hale geliyor. Bu da tahriş ve pişiklerin oluşumunu hızlandırdığı gibi laboratuar şartlarındaki araştırmalarda bakteri ve virüslere yataklık ettiği ve üzerlerinde kolayca barındırdıkları görülüyor. Bu nedenle MEDİKAL KOYUN POSTU etkilerini ve sonuçlarını vermediklerini görüyor ve tavsiye etmiyoruz. Çocuklar için uygun olduklarını düşünmüyoruz. AYRICA MEDİKAL OLARAK DİZAYN EDİLMEMİŞ HERHANGİ BİR KOYUN POSTU KULLANIMINA KARŞIDA İNSANLARIMIZI UYARMAK ZORUNDAYIZ." 

"En başlarda fark ettiğimiz ve ailelerin de desteklediği gibi MEDİKAL KOYUN POSTU üzerinde yatan veya oynayan bebekleri daha çekici ve sarılası şeyler gibi göstermesi nedeniyle bebek bakımı konusunda anneler üzerinde pozitif bir etki yarattığı gözlemlenmiştir.’’ 

Yukarıdaki araştırma ayrıca BBC TV’nin ‘’YARININ DÜNYASI-TOMORROW’S WORLD’’ programın da yayınlanmıştır. 

YENİ-ZELLANDA DA YAPILAN BİR ARAŞTIRMA; Yeni Zellanda bebek ölümleri araştırma grubu; Mitchell EA, Thompson JM, Ford RP, Taylor BJ-Yeni Zellanda, Auckland Üniversitesi, Pediatri Depertmanı.

"Milli çapta MEDİKAL KOYUN POSTU yatağının risk faktörünü incelemek üzere 1592 kontrol subjesi ile ani bebek ölüm sendromu olan 393 sorunlu aileyi karşılaştıran bir durum-kontrol araştırması ortaya koyduk. Kontrol subjeleri arasında MEDİKAL KOYUN POSTU kullanımı sosyo-ekonomik avantajla çağrıştırılmıştır. MEDİKAL KOYUN POSTU üzerinde yatan bebekler ile yatmayan bebekler arasında nisbi bir ani ölüm farklılığı gösterdi. MEDİKAL KOYUN POSTU kullananlarla kullanmayanlar arasında bir yatak faktörü etkileşimi de görüldü. MEDİKAL KOYUN POSTU’nu kullanan bebeklerde ani ölüm riski düşmesi açısından ve diğer yataklarda yatan bebeklerde bu riskin yükselmesi nedeniyle MEDİKAL KOYUN POSTU yataklarını kullanmanın faydalı olduğu görüldü. Sadece sağlıkla ilgili bir problem dışında kontrolsüz şekilde bebeklerin yüz üstü yatırılmamaları her zaman olduğu gibi tavsiye edildi.’’

Yukarıdaki araştırmalara ek olarak çok değişik zamanlarda, değişik sağlık kuruluşları ve üniversitelerde yapılan araştırmaların sonucu hep MEDİKAL KUZU POSTU kullanımını teşvik eder niteliktedir. Bu araştırmaların dışında kullanan insanların memnuniyetleri ve bedenleri üzerindeki etkileri her zaman MEDİKAL KUZU POSTU’nun kullanımının insan sağlığı açısından önemini ortaya koymuştur. 

MEDİSA MEDİKAL KOYUN POSTLARI BU ARAŞTIRMALARDA KULLANILAN VE ANLATILAN TÜM ÖZELLİKLERE UYGUN OLARAK ÜRETİLDİĞİNDEN 
RAHTLIKLA KULLANABİLİRSİNİZ. POSTLARIMIZ ALMAN STANDARTLAR ENSTİTÜSÜ(TÜV) TARAFINDAN SERTİFİKALANDIRILMIŞTIR. SERTİFİKAMIZA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

İÇERİĞİNDE İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLI KİMYASAL MADDELER KULLANILMADIĞINI GÖSTERİR TEST SONUÇ BELGELERİMİZ MEVCUT OLDUĞU GİBİ İSTENİLDİĞİ TAKTİRDE HER TÜRLÜ TEST VE ARAŞTIRMALAR İÇİN BEDELSİZ ÜRÜN VEREREK DESTEKLEMEYE HER ZAMAN HAZIRIZ.

TEST 1: DERİCİLİK ARAŞTIRMA EĞİTİM ENSTİTÜSÜ

TEST 2: EGE ÜNİVERSİTESİ / ZİRAAT FAKÜLTESİ-DERİCİLİK BÖLÜMÜ

TEST 3: HOHENSTEİN ENSTİTÜSÜ

Amacımız; Dünya’da Yaygın olarak kullanılan ve faydaları gerek yurt dışında gerekse yurt içindeki saygın sağlık okullarında test edilerek araştırılan bu ürünün ülkemizde de tanınarak hem insanların sağlık problemlerine daha kolay ve doğal yoldan katkıda bulunmak, hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır. Bu konuda müspet yada menfi duyarlı bilim adamlarımızın ve kuruluşların bu konudaki görüş ve düşüncelerini bizimle paylaşmalarını temenni ederiz.tu, medikal kuzu postu,medikal post

 

Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 329,00 329,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 329,00 329,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 329,00 329,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 329,00 329,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 329,00 329,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 329,00 329,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 329,00 329,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 329,00 329,00

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Aynı kategorideki diğer ürünler

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.